STROTON Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Protokol imzalanmıştır.

STROTON Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Protokol imzalanmıştır.

STROTON Yapı Kimyasalları ve Yalıtım Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Protokol imzalanmıştır.

     T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan inşaat sektöründe çalışanlardan sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile; “Sıvacı, Seramik Karo Kaplamacısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Duvarcı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı, İnşaat İşçisi” faaliyetlerini yapan işçilerin İş kazasını minimuma indirgemek, işçilik hatalarını minimum İndirgemek, işçilik hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor.

STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti.  “Sıvacı, Seramik Karo Kaplamacısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Duvarcı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı ve İnşaat İşçisi” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması,  Montaj ustalarının bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için  TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş 2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ  ve STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgesi sınavları 2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ. tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti.   tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler  “Sıvacı, Seramik Karo Kaplamacısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Duvarcı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat İşçisi” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.  

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen “Sıvacı, Seramik Karo Kaplamacısı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Duvarcı, Isı Yalıtımcısı, İnşaat Boyacısı, İnşaat İşçisi” mızın 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslekdaşları arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini STROTON YAPI KİMYASALLARI ve Yalıtım Ticaret Ltd. Şti. ve  2 Z BELGELENDİRME LTD. ŞTİ.. nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir. 

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak  için  aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.


https://www.myk.gov.tr/ 
https://www.myk.gov.tr/index.php/tr/myk-meslek-yeterllk-belges-zorunluluu-sayfasi

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.